В Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини відкрилась персональна виставка місцевого художника Володимира Довгуна під назвою «Духовні обрії».

Подія привернула неабияку увагу громадськості, адже митець, будучі надзвичайно скромною людиною, в свої 75 років вперше представив на широкий загал свій творчий доробок. Косівчани знають пана Володимира як автора пісень і поетичних рядків та, перш за все, палкого патріота України. Тривалий час В.Довгун очолював один з найактивніших косівських осередків товариства «Просвіта».

Ще замолоду переїхав до Косова з Івано-Франківська, куди його родина після сумнозвісної операції «Вісла» була департована з Перемишля. Після закінчення Косівського училища прикладного і декоративного мистецтва багато років працював на посаді художника в різних установах. За цей час В.Довгун створив сотні робіт – живописних пейзажів, портретів, книжних ілюстрацій.

Володимир Довгун

З великою любов’ю до карпатського краю В.Довгун пише сюжетні сценки з життя гуцулів. Навіть, перебуваючи деякий час у Канаді, митець створив серію робіт, присвячених Україні.

На презентацію виставки в Музеї привітати ювіляра зійшлися родичі та друзі, колеги-художники, косівські мистецтвознавці та шанувальники таланту Володимира Довгуна. Для гостей заходу митець під власний акомпанемент на акордеоні виконав декілька авторських пісень.

Вікторія Яремин

Share