Завершено реалізацію проєкту «Розвиток бізнес-інфраструктури Косівської громади для подолання викликів війни». 31 січня 2023 року на базі мультифункціонального культурно-креативного хабу «Центр Карпатської культури» у м. Косів відбулася презентація його результатів та розмова про найближчі плани місцевого економічного розвитку в Косівській ТГ.

Упродовж листопада 2022 — січня 2023 років на базі об’єкта комунальної власності «Центр Карпатської культури» у м. Косів громадська організація «Туристична асоціація Гуцулія» у партнерстві з Косівською міською радою забезпечувала впровадження проєкту «Розвиток бізнес-інфраструктури Косівської громади для подолання викликів війни» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах проєкту «Підтримка підприємців і життєзабезпечення». Загальний бюджет проєкту склав 97 870 доларів США.

Проєкт передбачав реконструкцію зовнішніх електричних мереж до об’єкта «Центр Карпатської культури» за адресою: вул. Горбового 5/2, м. Косів Івано-Франківської області; облаштування системи альтернативного опалення, що передбачало встановлення 18 теплових насосів типу «повітря-повітря» на перших двох поверхах будівлі; низку капітальних робіт із утеплення третього й четвертого поверхів та горища загальною площею приблизно 1 000 м2, а також влаштування відкосів навколо вікон на другому поверсі. За кожним видом робіт здійснювався технічний нагляд.

Керівник організації-заявника Ростислав Мартинюк відзначив, що покращення міської інфраструктури для формування сприятливого проактивного бізнес-середовища у невеликій гірській громаді має важливе значення для забезпечення економічного тилу під час війни. «Серед цільових груп реалізованого проєкту — працівники та адмінперсонал переміщеного з м. Каховка Херсонської області підприємства ТОВ «Вандра рагз — ткацьке ательє», на якому працюють як внутрішньо переміщені особи, так і місцеві жителі. За сім місяців роботи на новому місці підприємство не лише відновило свою діяльність, але й продовжує розвиватися. Маємо надію, що найближчим часом Косівській міській раді вдасться знайти можливості і завершити облаштування всієї будівлі, щоб інші переміщені та місцеві бізнеси могли використовувати цей об’єкт», — наголосив Ростислав Мартинюк.

Під час презентації працівниці ткацького ательє «Вандра рагз» продемонстрували кілька ткацьких технік, надали можливість всім охочим спробувати свої сили у цій творчій роботі, яка стала щоденною працею уже для 23 місцевих і внутрішньо переміщених жінок.

Засновниця підприємства з виготовлення ексклюзивних килимів ручної роботи Лариса Боден поділилася планами про новий проєкт із запуску сучасної ткацької технології на виробництві у Косові. Ручний тафтинг — інноваційна лінія на виробництві ТОВ «Вандра рагз — ткацьке ательє», що буде запущена навесні цього року. Це створить не лише нові робочі місця у громаді, але й дасть змогу поглибити співпрацю з Косівським державним інститутом прикладного і декоративного мистецтва: студенти зможуть випробувати нову ткацьку технологію та реалізувати творчі ідеї на ворсових килимах під час практичних занять на підприємстві.

Локальний координатор Програми ООН із відновлення та розбудови миру в Івано-Франківській області Олексій Махніборода, присутній на підсумковому заході, подякував команді проєкту за злагоджену та результативну роботу: «Переможцями нашої грантової програми стали дві громади Івано-Франківщини — Косівська і Калуська. Їх відібрали серед 12 громад області. Приємно порівнювати побачене на етапі відбору і зроблене у межах грантової підтримки ПРООН», — прокоментував Олексій Махніборода.

«Покращення мікроклімату в громаді для суб’єктів підприємницької діяльності, підсилення бізнес-спроможностей місцевих підприємців, підтримка розвитку креативних індустрій як одного з пріоритетних напрямів у громаді — це неповний перелік нових проєктних планів Косівської міської ради, частина з яких чекає на результати конкурсного відбору вже найближчим часом», — поділився з учасниками заходу міський голова Косівської громади Юрій Плосконос.

Тож в історію реновації колишнього килимового цеху ВХО «Гуцульщина» та завершення створення на його базі пілотного у Карпатському регіоні публічного креативно-мистецького простору й осередку місцевого економічного розвитку вписана ще одна сторінка. Центр Карпатської культури 3.0 — далі буде!

Проєкт «Розвиток бізнес-інфраструктури Косівської громади для подолання викликів війни» впроваджувався протягом листопада 2022 року — січня 2023 року ГО «Туристична асоціація Гуцулія» у партнерстві з Косівською міською радою Івано-Франківської області за підтримки ПРООН в Україні.

Facebook коментарі
Share