Щодо залізниці від Коломиї до Косова та Кутів, то вона вже є ближче до будівництва, але все одно вимагає багато обробок.

У днях 18 і 20 жовтня була змішана комісія з різними представниками влади, тобто Національного департаменту, губернаторства, торгово-промислова палата, гірниче управління та залізничники з Чернівців,крім військових, члени яких висловили свою думку ще в Коломиї, що залізниця не має стратегічного значення.

Комісія зробила ту підготовчу роботу, яка була для міністерства обов’язковою, щоб брати участь у проектах уряду, але на дальньому плані, бо 9-е підряд. Через східне розташування Галичини, може, з політичних цілей уряд би цим швидше зайнявся.

Ця лінія вийде з Коломиї та з’єднає в Кутах за допомогою лінії Вижниця-Кути з мережею буковинських залізниць за проектом Двох Буковинських приміських залізниць.

Заплановане найперше будівництво у 1914 р. Має бути збудована залізнична станція в Косові біля саліни у передмісті Монастирське.

Зараз це детальний проект, який вже вимагає постійну розмітку маршруту тощо. Хоча держава має підготувати цю акцію, однак, щоб пришвидшити справу вона стане Косівського повіту.

З часопису “Наші Оздоровниці”, 1912 рік.

Підготував Богдан Павлюк.

Facebook коментарі
Share