Однією з найбільших водних артерій Косівщини є річка Рибниця, яка оголошена заповідною. Вона становить велику цінність, як джерело чистої води і відіграє значну рекреаційну роль у житті краю.

На всій гірській ділянці Рибниці знаходяться численні водоспади-пороги — гуки. Косівські водоспади гуки є геологічною пам’яткою природи місцевого значення.

Значний інтерес становлять геологічні відслонення на берегах річки, зокрема урвище хребта Каменистого біля села Город, який є добре збереженим та цінним у науковому відношенні природним комплексом. Режим Рибниці типово карпатський, в ній водиться королівська риба форель.

Над річкою Рибницею в Косові знаходяться бази відпочинку, а також велика кількість приватних садиб, які цілий рік готові приймати відпочиваючих. А для тих, кому карпатська вода занадто холодна, по вулиці над Гуком також розташовані сауна “турецький Хамам” і “гуцульський Чан”, де можна добре відігрітись.

Плесо на греблі знаходиться територіально між плесом Скали у Косові та Довгий Камінь у селі Город, одразу за будинком відомого косівського фотографа Андрія Близнюка. Про це місце знають мало навіть косівчани, хоча там чудова лагуна для купання. Єдиний мінус – це наявність намулу на дні, адже через дамбу швидкість гірської річки Рибниця тут зменшується.

Гребля у Косові на річці Рибниця до існувала до 1939 року. Вода з греблі була спрямована у тартак (пилораму), який знаходився на теперішній вулиці Франка. До наших днів тартак не зберігся, лише залишки греблі, яку знищила повінь.

Автор фото і тексту – Тарас Пасимок

Косівське плесо на Греблі (gps-трек)

Пляжі Косівщини

Водоспади на Косівщині

 

 

Facebook коментарі
Share