Однією з найбільших водних артерій Косівщини є річка Рибниця, яка оголошена заповідною. Вона становить велику цінність, як джерело чистої води і відіграє значну рекреаційну роль у житті краю.

Над річкою Рибницею в Косові знаходяться бази відпочинку, а також велика кількість приватних садиб, які цілий рік готові приймати відпочиваючих. А для тих, кому карпатська вода занадто холодна, по вулиці над Гуком також розташовані сауна “турецький Хамам” і “гуцульський Чан”, де можна добре відігрітись.

На всій гірській ділянці Рибниці знаходяться численні водоспади-пороги — гуки. Косівські водоспади гуки є геологічною пам’яткою природи місцевого значення. Вони розташовані на південно-західній околиці Косова, між горами Острий та Стіжки. Найбільший “Перший Гук” утворений шляхом розмивання м’яких шарів ґрунту, зокрема — сланців і пісковиків. На жаль, його досить сильно понищила повінь.

Проте є і хороші новини. В природі нічого не зникає — завжди присутній баланс. Якравий приклад такого природнього балансу є водоспад Шум, який з кожною повінню не зменшується, а збільшується і вже має висоту більше 3 метрів, хоча раніше це був звичайний маленький поріг і не привертав до себе увагу туристів.

На замітку

Автор тексту, фото: Тарас ПАСИМОК

Фотографії: Андрій Близнюк

Facebook коментарі
Share