Село Космач, що на Івано-Франківщині, найбільше в Європі — розкинулося на площі  84 кв. км, має 32 гірські присілки.

Слово «Космач» мовознавці тлумачать як «Келія Сонця». В космацьких одязі, вишивці, ткацтві, писанці переважають жовтогарячі барви.

На перевалі досить давно, ще за Австрії, було збудовано оглядовий майданчик, звідси чудова панорама на село Космач та на його численні присілки. Це оглядовий майданчик, де колись панство збиралося, щоб винайняти помешкання на відпочинок в карпатській «чаші сонця».

З оглядового майданчика відкривається чудовий вид на Космач. Величезною перевагою є те, що сюди дуже легко дістатися, адже майданчик розташований безпосередньо біля центральної дороги. Також тут є місце, щоб припаркувати авто.

В 2020 році, оглядовий майданчик, що знаходиться під вершиною Гаршиця, був оновлений і став більш доступним для поціновувачів краєвидів Космача.

Від оглядового майданчика дорога йде вниз до центру села, до речі дуже оригінально зробленого. Наче готова рамка до світлини на згадку. На майданчику є багато валунів, на яких можна сидіти і милуватись природою. Дійти можна по дорозі від села Космач. Висота над рівнем моря 778 м.

Також по дорозі з Яблунова до Космача є три місця, де варто зробити зупинку:

  1. Перше таке місце – водоспад на річці Рушір. Маленький водоспад, висотою 4 метри ховається від допитливих очей туристів за 9 хв їзди (7 км) від центру Яблунова ліворуч від дороги біля закинутої бази «Смерічка». Знайти його зовсім нескладно. Навпроти – доволі велика рекреаційна зона, де можна «перекусити» та відпочити.
  2. Друга зупинка – нафтові джерела. Територія навколо Космача багата на природні копалини – сіль і навіть нафту. Звісно, для промислового видобутку її замало. Але такі нафтові калюжі поширені на першому підйомі уже на території села. Місцеві мешканці таким розчином укріплюють дахи своїх будинків.
  3. Третя зупинка – панорамний оглядовий майданчик на спуску безпосередньо у село. Найвідоміші фотографії села зроблені саме з цього місця.

Також цікаво глянути:

Facebook коментарі
Share