До березня 1940 року село Шепіт було присілком с. Брустури. Межує з селами Космач, Річка, Брустури, Снідавка Косівського району та с. Криворівня і присілком Бережниця Верховинського району.

Відстань від Косова 32 км, від залізничної станції Коломия — 53 км.

Назви урочищ: Чорний Ґрунь, Сигла, Ріжі. Селом протікають р. Брустурка, Костеївський Потік. Навколишні висоти — Ґрегіт (1472 м), Буковець (969 м), Кичера. Пам’ятки природи: водоспади на р. Брустурці, кам’яні розсипища на горі Ґрегіт.

Шепіт славиться своїми мальовничими водоспадами, від яких село й отримало свою назву — адже в лісі де є водоспади, ніколи не замовкає тихий шепіт води. Кожен водоспад в селян має свою назву, а також легенду котра пояснює виникнення цієї назви. Водоспади села Шепіт хоча й невеликі, але унікальні. Часом на скелях котрі є під водоспадом можна побачити всю історію того як формувалися Карпати.

В селі є більше 150 майстрів народного мистецтва. Поширені народні промисли в селі — це ліжникарство, різьба по дереву та інкрустація, виготовлення трембіт, вишивка та ін.

Петро Думітрак (більш відомий в селі як Софачок) має окрему облаштовану садибу для туристів з усіма умовами для комфортного проживання та відпочинку. Своя маржина (домашні тварини) та гуцульська молочка — сир, сметана, яйця.

До послуг відпочиваючих: походи в гори на найвищу вершину Косівщини — Ґрегіт, веломаршрути в навколишні села, в  сезон — збирання ягодів та грибів, катання на конях, відпочинок на річці та, звичайно, спокійна атмосфера та природа Карпат.

Дорога до Шепота не дуже добра, але доїхати до садиби можна будь-яким транспортом. Веломаршрут «Косів – Снідавка – Шепіт».

Запрошуємо на відпочинок в село Шепіт!

 

Share