Літо час прогульок. Треба вміти уладити їх так, щоб кожний був з них вдоволений. Навіть як ідемо лише в родинному гурті, треба подбати, щоб прогулька була добре зорґанізована.

Перш за все, як вибираємося на прогульку, мусимо приладити практичні запаси їжі. Бо куди-ж нам зайти в дорозі на обід чи вечерю? Ми-ж часом у самітніх горах, де нема ніякої гостинниці ані навіть звичайної селянської хати.

Можна на коротку прогульку забрати готові припаси до алюмініових спеціальних посуд та коробок. Вони бувають зі скляними вкладами або рухомими стінками. Вигідні й не забирають багато місця. Там можемо дати сири, масло, дрібне печиво, мясо.

Друга практична річ це термос. В ньому можемо забрати плини і юшки, вони будуть довго гарячі. В термосі або високих грубих пляшках (як з пастеризованого молока М. С.) можемо забрати компоти. Як навіть загріються від сонця, можемо охолодити їх в річці.

З мяса: телячі сіканці, печені курята, суху ковбасу (кабаноси, салямі), маслосоюзні сирки, булки або покраяний на скибки хліб, дрібне печиво (крихке кришиться), овочі, шоколяда. Якщо прогульна іде зі села і вона численна й іде не в гори, але до якоїсь означеної цілі, практично взяти возик з конем і покласти на нього скриньку-доварювач. Тоді можемо мати справжній бенкет.

Розстелена на траві скатерть, перекуска, безалькогольні напитки, бібулкові серветки, до цього гумор заступають офіційне прийняття в місті. На довші кількаденні прогульки в гори треба забрати казан, білий залізний дріт до завішування казана над вогнем, фінський ніж, цукор мелену каву або „Пражінь”, какао, чай, цитрини, шоколаду, сухарі, масло, сіль, суху ковбасу, печиво малосолодке, термос з водою, трохи кулеші або круп, бо їх можна варити на відкритім вогні.

Мусимо тямити, що і Пан Біг не забуває про апровізацію тих, які шукають краси в природі. Дав їм в дорозі свої щедрі дари. Це смачні соковиті ягоди, водиця (найкращий у світі напиток) просто з джерел, навіть гриби-сироїжки, що припечені зі сіллю дуже смакують.

Добрий наплечник, коц, светер, вигідна обува доповнюють приємности доброї прогульки. Але найважніший зі всіх запасів — це добрий настрій, погода духа, взаємне вирозуміння. Якщо вони є, то кожна навіть найменше підготована прогулька вдасться. І. Д.

«Діло», 09.07.1939 рік.

Прислав Павлюк Богдан

Facebook коментарі
Share