У Косові відкрилась виставка художників-живописців, які 30 років тому закінчили Косівський технікум народних художніх промислів (тепер – Косівський інституту ПіДМ ЛНАМ).

До ювілейної зустрічі шестеро випускників презентували свої роботи в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Вишукані акварельні та олійні пейзажі художника з Івано-Франківська Анатолія Мельника виконані у класичній академічній манері. Як і невеликі за розміром камерні картини Миколи Черевка (Богородчанський р-н., Івано-Франківська обл.).

Однокурсники Роман Іванишин (Городенка, Івано-Франківщина), Володимир Сандюк (Івано-Франківськ) та Роман Лучук (Косів) не припиняють творчі пошуки у царині експресивного живопису, їх пейзажі вражають динамікою та сміливими поєднаннями кольорів. Митець з Косівщини – Михайло Бурдяк представив промовисті емоційні композиції, у яких поєднано жанри пейзажу і портрету.

Разом із своїми колишніми студентами взяв участь у виставці і один з викладачів технікуму – косівський художник Володимир Гуменюк. Його декоративні композиції випромінюють теплоту. У них – роздуми про віру, Бога та вічність.

На презентації в Музеї авторів вітали однокурсники, колеги, родичі та шанувальники мистецтва. Серед гостей було чимало студентів – майбутніх художників.

Вікторія Яремин,
завідувач Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини
(філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського)

Facebook коментарі
Share