Труба воздушна з хмароломом шаліла перед трьома днями в Пістини і околици.

Яку силу мала труба, можна з сего вносити, що не тілько повалила многі будинки, поломала дерева по садах і по полях, але навіть двісталітні дуби повикручувала і поперевертала горі корінєм. Шкоди є великі. Висоту їх покищо годі подати навіть в приближеню.

Гравюра ілюстративна

Найстарші люди в тій околици не бачили ані чули від своїх дідів про таку страшну катастрофу. До сих шкід, які спричинила воздушна труба, долучити ще треба ті, що поробила повінь в наслідок хмаролома.

Всі гірскі потоки нагло зашуміли повению та позаливали долини замулюючи там траву та сіно, незгромаджене внаслідок частих дощів. Вода позамулювала також збіжа на рілях або декуди таки з коріньом повиривала і забрала з собою.

Чого вода не присипала намулом і рівню, то знищило на полях понад потоками дерево з лісів камеральних і приватних. Вода візбрана урвала ґать на ріці Пістинці, котра служила до виловлювана дерева до тартаку парового. З маґазину при сім тартацї забрала відтак поверх півтора міліона ковбків ялових та смерекових, призначених на тертиці.

Дерево, несене з сего магазину, ушкодило низше уставлену гать до виловлювана опалового дерева, сплавлюваного до складу, який камера удержує в Пістини. В сім складі вода наробила много шкоди. Дерево з обох магазинів зупинилося у великій скількости під мостом на ріці Пістинці, котрий відтак вода завалила, перериваючи комунікацию на коломийско-косівскім гостинци.

Всі засіви понад ріками є зовсім знищені. Для всіх потерпівших від повени поміч є дуже потрібна. Для роздобутя єї потерпівші звернулися до своїх послів.

Повінь Черемошу і Пруту нанесла необчислимі шкоди. Поки що не знати, кілько людий згинуло, але під Чернівцями бачено пливучі трупи. Як доносять, повінь устала і обі ріки повернули до звичайного стану, хоч дощі в горах ще падають.

З газети «Руслан», липень 1908 року
Підготував Богдан Павлюк.

Facebook коментарі
Share