Косів коло Коломиї — кліматичний курорт, розташований в обширній долині серед гір на висоті 400 м. Це повітове місто з населенням близько 10 000 жителів, розташований в воєводстві Станіславськім, торговий центр Гуцульщини.

Зв’язок

Доступ до Косова здійснюється з використанням комфортабельних автобусів P.K.P. від залізничної станції Коломия або Заболотів. Автобуси відправляються від станції Коломия від кожного поїзда. Відстань від залізничної станції в Коломиї до Косова (ринок — автовокзал) знаходиться в 32 км. Тривалість їзди з зупинками близько 1,5 годин. Ціна квитка 4,20 zł на людину (діти платять половину квитка).

Iнформацію надає офіс, розташований в будівлі автобусної станції в Косові. У тій же будівлі є також кімната для зберігання багажу, офіс мельдунковий, і буфет. Готель недалеко від зупинки автобуса, і стоянка кінних і авто візників . Ціни на візках до відділу (клініка) Д-р Тарнавського 1 злотий.

Пансіонат «Ядвіга» у Косові біля Скал

Помешкання з утриманням і без дуже доступні за ціною: пансіонати І клас як «Байка», «Креси», «На Скалі», «Ядвіга», «Горка» і ІІ класу , як «Вікторія», «Еден», «Львівянка», «Анна». Крім того, в 3 км від Косова прекрасно розташований «Особняк на Присках». Крім того, житло і всі котеджі в оренду на сезон у місцевих жителів за дуже низькими цінами і в готелях.

Для відвідувачів на автомобілях — гаражі.У ресторанах Truchanowicz і Manugiewicza обіди від 1 zł. У кафе «Рів’єра» і «Павільйон над Гуком» музика і танці кожен день.

На місці офіс поштовий і телеграф, телефон міжміський, лікарня, 2 аптеки, 12 лікарів, костел, 2 церкви, бібліотеки T.S.L., та інші.

Туристичний податок становить 5 злотих, і 2,50 злотих від кожного наступного члена сім’ї. Індивідуальне звільнення від туристичнго податку і знижки надають муніципальні органи влади. Лікарі та члени їх сімей звільняються від податку. Чиновники і військові та їхні родини платять половину туристичного податоку. Діти і послуги не підлягають туристичному податку.

Купелі каскадні в річці Рибниця, ропні ванни і прийняття сонячних ванн.

Розваги

Кінотеатр зі звуком «Аполлон», танці, концерти, театральні гастролі, фестивалі і забави, тенісні корти.

Екскурсії ближче до гір і лісів, що оточують Косів, і більш красиві екскурсії: до Пістиня 10 км, Шешори, Яворова, Річки — 17 км, Сокільський, Писаний Камінь, Жабьє — 36 км, 60 км — Буркут, Гринява, уздовж Чорного та Білого Черемоша, плотами в Кути, і до сусідньої Румунії (до Румунії перепустка, яку видає староство за 50 гр).

Відома мінеральна вода «Буркутська» яку можна придбати в аптеках. Лікування плодами: найблагородніші види домашніх фруктів і меду.

Доктора Тарнавського клініка природолікувальна і дієтична прийнятна в тому числі для хворих із захворюваннями: вегетативний невроз, перевтома психічного і нервового виснаження, відхилень в трансформації елементів. Виключаються туберкульоз легенів і інфекційні захворювання.

Мистецтво Народне

Косів є центром художньої народної кераміки, ткацтва, дійсно красиві декоративні вироби з дерева гуцулів. Гуцульський промисел регіональний, посідає тут базар, забезпечує за низькими цінами, художні вироби гуцульського народу.

Косівський базар

З «Інформатора Землі Косівської» виданого в Косові у 1935 році.

Підготував Богдан Павлюк.

Facebook коментарі
Share