Міська (Замкова) гора — це гора в центрі Косова, з висотою 450 метрів на рівнем моря. З вершини відкривається панорама міста та прилеглих сіл, вигляд на Покутсько-Буковинські Карпати.

Міська гора розташована в м. Косові на лівому березі р. Рибниці. Це відслонення неогенових пісковиків кайнозойської ери (утворилося 20-10 млн. років тому). Пласти залягають майже вертикально, складаються з уламків кварцу з кварцево-глинистим і кварц-карбонатним цементом. Характерні химерні форми фізичного вивітрювання при незначному хімічному вивітрюванні. Відслонення простягається з заходу на схід на 300 м, висота відслонення 50-80 м. Мальовничі скелі з північного боку над центром міста вкриті сосною і частково акацією.

Місцями зустрічаються залишки лімоніту і кальциту. Неогенові пісковики утворились у морських умовах поблизу берега острівної дуги. Зустрічаються рештки неогенової морської фауни, що показує умови формування на глибинах 10–200 м. Геологічна пам’ятка стратиграфічного і геоморфологічного типу площею 3 га оголошена державною пам’яткою місцевого значення рішенням Івано-Франківського облвиконкому № 264 від 7 липня 1972р.

Поблизу — парк та могили і пам’ятник жидам — жертвам фашизму. Парк створений на початку 1960-х років ентузіастом, старим лісівником С.В. Ковалем (1893-1973).

Цікава легенда про Міську гору.

З Міської гори відкриваються захоплюючі види на місто і його околиці, на найближчі гірські хребти.

Facebook коментарі
Share