Вперше шешорська церква відзначена в Катедратику Львівської єпархії 1680 року.

Церква святої великомучениці Параскеви П’ятниці — чинна дерев’яна церква у селі Шешори. Пам’ятка архітектури національного значення, належить до типових творів гуцульської школи народної дерев’яної архітектури другої половини XIX ст.

Парафія належить до Косівського благочиння Коломийської єпархії ПЦУ. Престольне свято: 27 жовтня (преподобної Параскевії) та 15 липня (Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні).

Зведена у 1873 році на місці попередньої дерев’яної церкви, яка була знищена вогнем у 1864 році. Належала до УАПЦ. Після Об’єднавчого собору українських православних церков в Софійському соборі парафія увійшла до Православної церкви України.

Митрополит Епіфаній відвідав Косівщину

Митрополит Епіфаній відвідав Косівщину

19 липня 2020 року Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у церкві святої великомучениці Параскеви П’ятниці.

Дерев’яна церква Святої Параскеви — один з найстаріших культурних і релігійних пам’яток Шешор. Вона була відкрита для прихожан в 1874 році. За роки радянської влади церква постраждала від неуважності керівництва, ремонтні та відновлювальні роботи практично не проводилося.

Після повернення в лоно Української Греко-Католицької Церкви в 90-х роках минулого століття вона піддалася множинним реставраційним роботам. Був відреставрований іконостас, проводилися спроби оновлення фасаду.

Церква дерев’яна, невелика за розмірами, п’ятизрубна одноверха, хрещата в плані з видовженим бабинцем, розташована на південний захід від центру села, на лівому березі річки Пістинька.

Вівтарем орієнтована до північного сходу. Стіни оббиті бляхою над опасанням. Прикладом тектонічної цілісності і гармонії з локально вираженим місцевим колоритом є кіоти, що знаходяться в церквах святої Параскеви (с.  Шешори), а також святого Духа (1866 р.) (с.  Соколівка) і святого Юри (с. Білоберезка).

Біля церкви знаходяться дві дерев’яні дзвіниці: стара двоярусна, зведена одночасно з церквою, та нова.

Хронологія:

  • У 1710 році коштом громади була збудована нова дерев’яна церква.
  • У 1776 році її замінила наступна дерев’яна церква, позначена на карті 1783 року на місці теперішньої. Ця церква у 1864 році згоріла дощенту.
  • Нову дерев’яну збудували у 1873 році, посвятили у 1875 році.
  • У 1891–1892 роках малярські роботи виконав Корнило Устиянович.

Також цікаво:

Церкви на Косівщині

Церкви та дзвіниці на території Косівщини

Село Шешори: Туристичні Місця

Карпатський примівник Ґой з Шешор

Веломандрівка Косів-Шешори (через Соколівку)

 

 

Facebook коментарі
Share