Приватний музей гуцульського мистецтва Богдана Петричука знайти дуже легко, адже він розташований в центрі села Бабин, за церквою та пам’ятником Тарасу Шевченку, одразу біля центральної дороги.

Богдан каже, за останні десять років спостерігає відродження давніх ремесел і технік. Майстри навчаються на колекційних і музейних зразках, відтворюють те, що було колись — ткацтво, вишивка, золотарство, мосяжництво – художня обробка металу, вибійка.

Петричука часто запрошують на виставки, майстер-класи, адже у нього велика і самодостатня колекція. До музею приїжджали знімати фільм про вишиті сорочки «Спадок нації».  А ще часто приїжджають студенти, туристи й дослідники старовини.

Більшість предметів колекції з Косівського та Верховинського районів. Є ще велика збірка фотографій. Попід стінами — лави та скрині, на стінах — посуд, ікони, на сволоках (балках) під стелею поскладані капелюхи. Уздовж однієї зі стін тісняться вішаки з вишиванками та іншим гуцульським одягом.

Окрім сорочок, є ще хустки, пояси, сердаки, кептарі, ґуґлі, прикраси, кераміка, книжки та все, що відноситься до теми галицької Гуцульщини.

Facebook коментарі
Share