Наш Косів ніколи не міг зрівнятися з іншими містами Прикарпаття і Буковини у плані розвитку поліграфії. Це, без перебільшення, тримається на ініціативі окремих фізичних осіб…
Нову сторінку у книговиданнях на Косівщині в 1995 році вписав колишній завідувач відділу освіти, заслужений учитель України, громадський діяч, дослідник нашої літератури Василь Юрійович Курищук. Саме він при газеті «Освітянський вісник» створив видавництво «Писаний Камінь», яке діяло на громадських засадах, без зарплати і гонорарів. На перших порах воно працювало у такому складі: Василь Курищук – директор, технічний редактор, Ігор Пелипейко – редактор, коректор, Люба Кифорак – комп’ютерний набір, Ольга Яремчук – художник, Юрій Курищук – верстка або, як тепер кажуть, комп’ютерний дизайн. Тоді видавництво не мало ні приміщення, ні майна. А книжки різних авторів виходили в світ у Коломиї, Снятині, а потім на малому приватному підприємстві «Евріка», власником якого є справжній патріот нашої неньки-України, ентузіаст книгодрукування, меценат Михайло Дмитрович Павлюк.
І першою книжкою «Писаного Каменя» була «Дідова сопілка» педагога, новеліста із Старих Кутів Ярослава Дмитровича Гавучака. А другою – довідник «Населені пункти Косівщини» (упорядник А.І.Пелипейко).
Видавництво «Писаний Камінь» здійснює програму перевидання рідкісних (букіністичних) книг. Так, в останні роки видрукувано празький «Кобзар» Тараса Шевченка 1941-го року, який побачив світ в українському видавництві «Пробоєм». (Редакція, статті й пояснення учнів. проф. д-ра Леоніда Білецького). Тут випущено «Малий Кобзар» Т.Г.Шевченка для дітей, що вперше виданий у м. Львові 1923-го року накладом видавництва «Світ дитини».
Тут видрукували декільканадцять книг члени НСПУ Д.М.Арсенич, Б. І. Радиш-Маринюк, заслужені працівники: освіти України Аделя Григорук та культури України Іван Мисюк. З 2010 року почав виходити літературно-мистецький і громадсько-суспільний часопис «Гуцули і Гуцульщина». Редакційна колегія цього квартальника теж працює на громадських засадах. Свого часу видавництво випускало дитячий ілюстрований журнал «Гуцулятко». У «Писаному Камені» друкувалися газети «Гуцульський край», «Рідне слово», «Рожнівський час», «Косівський передзвін». Тепер тут друкують «Освітянський вісник».
Саме звідси до українського читача прийшли такі книги, як «Національна свідомість» і «Гуцульський світ» Михайла Ломацького, «Буквар» авторів Михайла Стельмаховича та Ольги Слоньовської вперше видана в Україні повість Марії Остромири «Над бистрим Черемошем», «Гуцули і Гуцульщина» Гната Хоткевича, навчальний посібник «Історія Гуцульщини» доктора історичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Володимира Грабовецького, «Кедрове Божелісся» відомої української письменниці Марії Влад, «Старовіцькі повісторькє» небуденної, «самородного» таланту Параски Плитки-Горицвіт і багатьох-багатьох інших обдарованих від Бога талантом авторів. Зокрема, обдарованих літераторів Марійки Лазарович з Баня-Березова, Любомира Палагняка з Яблунова, Андрія Бойчука з Калуша, Марії Боєчко з Ковалівки. За станом здоров’я ці люди мають особливі потреби – і, Михайло Дмитрович Павлюк усім серцем відгукнувся на їхні прохання, друкуючи їх творчі доробки.
Щороку до Дня знань «Писаний Камінь» дарує першокласникам шкіл району «Малий Кобзар», виданий за власні кошти.
Коментарів: 4
Шевченківський пленер на посівшому Майдані, 12.05.2014 о 12:02
[…] у дарунок «Кобзар для дітей». Його видрукував у своїй приватній друкарні книговидавець Михайло Павлюк і подарував кілька […]
Презентуємо часопис «Ґрегіт», 07.08.2014 о 12:21
[…] про гуцулів і Гуцульщину, було б явним гріхом. Косівське видавництво «Писаний камінь» кожного року друкує чимало менших та більших книжок і […]
Косів’янам повчитися би у верховинців, 05.04.2015 о 10:39
[…] кімнат, що поруч з актовою залою, на столиках і видання приватного підприємства «Писаний камінь», що в Косові. А літератори Іван Війтенко з Коломиї та […]
Галина Яхневич, 27.06.2016 о 15:37
Довідка про видавництво і його ентузіастів викликає надію на те, що буде в нас усе добре, коли є ще ентузіасти.
У мене є дитячі книжечки з малюнками моїми та не знаю: де їх надрукуавати.