Зупинити мить можна по різному. Залишити у спогадах, зробити фото, або… намалювати.

Спогади заміняться на більш свіжі та яскравіші, фото ляже в альбомі на полицю, або загубиться між терабайтами других фото на електронних носіях, і тільки картини — живуть віками. Зловити ту саму неповторну мить та зобразити її на полотні-мистецтво. А зобразити з душею, з великою любов’ю може тільки Майстер. Знайомтесь з Майстром.

Репета Андрій Миколайович

Народився 9 червня 1962 року в м. Косів, на Івано-Франківщині.

Тато — Микола Пилипович-майстер кераміки. Мама — Параска Дмитрівна-майстриня- килимарниця. Від тата навчився гончарному ремеслу, а мама навчила колористики, пояснювала кольорові гами, та правильні поєднання кольорів. Вона давала хлопцеві розмальовувати узори та схеми для килимів, які в ті часи були, в основному, чорно-білого друку.

У свій час Андрій Миколаєвич був керамістом. Малювати почав в 31 рік, просто так, для себе, як хобі. І його картинами зацікавились, вони почали продаватись, їх почали замовляти. Людям сподобався стиль автора, легкий, дуже позитивний, але енергетично сильний.

До речі, чорну фарбу майстер не використовує принципово. Його пейзажі дуже світлі, життєрадісні, в них показана краса Карпатського краю, написана від душі та з щирою любов’ю в серці.

Велику роль у становленні художника відіграло його спілкування з Гордійчуком Анатолієм та Татарским Василем, яких вважає своїми вчителями, до порад яких прислухався та вдосконалював майстерність.

Андрія Репету без перебільшення можна назвати оспівувачем Карпат та гуцульського краю. Декілька назв його картин: Дорога на Міхалкову, Дземброня, Квітуча Снідавка, присілок Снідавки околиця Косова, Верховинський мотив, Буківець перед дощем, Рибниця, Косів біля скал, — скрізь ви побачите принадність карпатського краю з його неповторними краєвидами.

В кожному полотні, на фоні величних гір, завмер ліс, струмок, промінь світла, але завмер на мить, щоб дати якнайкраще себе роздивитись і помилуватись.

Сюжети своїх картин живописець бере з природи, натхнення черпає мандруючи Карпатами, бродить гірськими стежками і дорогами, робить невеликі замальовки, фотографує. Вже потім, повернувшись додому, переносить все на полотно у майстерні.

Іноді сюжет обмірковується не один день. Найдовше малювалась картина “Дорога на Міхалкову” — 3 роки, а деякі народжувались і за день.

Пан Андрій у своїй майстерні-музеї облаштував класну кімнату, де безкоштовно навчає дітей 6-10 років малюванню. Тут все гарно розкладено — аркуші паперу на кожному робочому місці, пензлики, олівці — все в ідеальному порядку, все в очікуванні гостей. Здається от-от відчиняться двері і гомінка зграйка малечі залетить у клас, розсядеться по своїм місцям і притихне, слухаючи Майстра.

І, хоч намальовано не одну сотню картин, Майстер не зупиняється і весь час у пошуку: олійні фарби, акрил, картини пензлем, картини мастихіном, картини на шклі, мініатюри, сегментні картини (це такі картини, коли декілька полотен, різні по розміру, об’єднані одною темою, разом утворюють панораму, хоча кожна з них повністю довершена і може бути окремою картиною).

Існує гарна розповідь про одного талановитого художника, який завдяки своїм роботам був дуже відомим та вельми багатим. Маестро дожив до похилого віку, намалював сотні картин, які прикрасили стіни палаців самим відомим та могутнім цього світу, здобув всесвітню славу та великі статки. Але в його розкішному будинку не було жодної його картини. Тільки над каміном висіла розкішна золота рама, порожня… “Тут буде моя найкраща картина, але я її ще не намалював, ще все попереду”, — казав митець.

Подивитись картини Андрія Репети наживо можна в його галереї або на Смоднянському ринку (Косівському базарі).

© Олена Бойчук 2020

Facebook коментарі
Share