У розпалі літній відпочинок. Звичайно, кожного тягне до природи, щоб зняти фізичну і психологічну напругу, відновити сили і здоров’я. Люди стараються знайти можливість хоч на короткий час відірватись від своєї домівки і побувати у чарівних місцях України. Багато з них відвідує Косівський лікувально-оздоровчий санаторій «Карпатські зорі», який має більш ніж 40-річний досвід прийому відпочивальників.

У «Карпатських зорях» є всі необхідні природні і оздоровчі умови, унікальне екологічно чисте і надзвичайно чудове гірське повітря. До послуг гостей дво- і тримісні номери, функціональні лікувальні кабінети, кафе, сауна, більярд, спортивний і дитячий майданчики, басейн, діє Інтернет. Проводять автобусні та пішохідні екскурсії для вивчення тисячолітньої історії краю, ознайомлення з прекрасними пам’ятниками національної культури, своєрідного гуцульського побуту і звичаїв. Можна побувати на концертах художньої самодіяльності, придбати сувеніри народних умільців.

Високоякісну і продуктивну роботу забезпечує згуртований і стабільний колектив санаторію. Відпочиваючих першими зустрічають чергові адміністратори рецепції Неля Сергіївна Савчук, Олена Михайлівна Николюк, Юлія Миколаївна Петрук, Тетяна Володимирівна Николюк. Вони добре знають, як і де кого розмістити, яку індивідуальну медичну, культурну і спортивну програму запропонувати.

Важливу роль виконує медична служба — головний лікар Василь Васильович Медвідь, старша медсестра Марія Тарасівна Колюк, медсестри Сніжана Анатоліївна Семенюк, Лідія Дмитрівна Будз, Тамара Олексіївна Баранюк, Христина Миколаївна Григорчук, масажист Михайло Володимирович Бородайлюк. їх завдання — при необхідності надати першу медичну допомогу, проводити профілактичну роботу.

У процесі оздоровлення кожен відпочиваючий отримує смачне і калорійне харчування. Цей асортимент забезпечують завідуюча кафе Галина Дмитрівна Самокіщук, кухарі Марія Іванівна Печеніщук і Богданна Юріївна Курилюк, працівники кухні Ганна Василівна Яковець, Ольга Володимирівна Греметчук, Ганна Петрівна Рильчук, офіціанти Наталія Михайлівна Могильняк, Іванна Володимирівна Греметчук, Світлана Юріївна Шарабуряк, Ганна Петрівна Вінтоняк.

Варто відзначити, що гості санаторію повертаються додому з оригінальними гуцульськими рецептами. А гурмани збагачують свій лексикон місцевими поговірками, які у кожного викликають неабиякий апетит: «Деруни в сметані полюбляють пани й пані», «Кукурудзяна каша — потіха наша», «Щоб гриби знайти — треба щастя мати», «Картоплю споживати — не руками махати», «Можна рибку їсти і в воду не лізти», «Аби риба, а хліб буде», «Як закуска й чарка, то минеться сварка», «Добре поїв — не даремно день прожив»…

Як своє рідне подвір’я — так достеменно знають карту Карпат заступник директора санаторію Михайло Васильович Тригуб’як, старший інструктор Василь Андрійович Самокіщук, інструктори Микола Іванович Рибчук і Юлія Ігорівна Ведмедко. Напевне, їм знайомі всі лісові стежини і перевали, бурхливі ріки і високогірні полонини, кожне дерево і рослина, та мабуть весь навколишній тваринний світ цього чудового краю. У погожу днину з ними можна піднятися на найвищу вершину України — гору Говерлу.

А коли заходиш у кімнати для проживання, то ніби потрапляєш у гостинні світлиці. Зразковий, затишний порядок підтримують покоївки Параска Миколаївна Кондрук, Світлана Михайлівна Васільєва, Ірина Степанівна Сорокіна, Ганна Василівна Рожко, Наталія Ярославівна Черкач, Василина Михайлівна Гринюк, Наталія Василівна Плитчук.

Добрі відгуки йдуть про головного інженера Романа Михайловича Тимофійчука, водія Володимира Андрійовича Настюка, електрика Станіслава Мар’яновича Скрентковича, операторів технічної служби Михайла Михайловича Абрам’юка, Ярослава Дмитровича Заседко, Петра Миколайовича Рожка, Богдана Івановича Лесюка, двірника Степана Михайловича Лопкавчина та інших.

Забезпечують фінансово-економічну ефективність підприємства, належне ведення службової документації головний бухгалтер Марія Петрівна Філіпович, працівники бухгалтерії Надія Ярославівна Сорохан і Оксана Юріївна Березовська. Вони не тільки збалансовують і зводять дебет і кредит, а й визначають рентабельність і реальні перспективи санаторію.

Як бачимо, працівники санаторію володіють значним практичним досвідом, більшість з них трудиться 20–30 і більше років. Звичайно, є і молоде поповнення. І кожен із членів колективу проявляє максимальну увагу до гостей, адже вони цілий рік важко працювали і мають законне право на цікавий і насичений відпочинок і повноцінне лікування.

Більше 20 років санаторій очолює директор Андрій Андрійович Николюк. Це надзвичайно відповідальний керівник, користується заслуженим авторитетом і повагою, відзначений нагрудним знаком «Почесний працівник туризму», має інші високі нагороди республіканського, обласного і районного рівнів, профспілкових організацій підприємств.

Андрій Андрійович із задоволенням відзначає, що туристично-курортна справа відіграє велике оздоровче і відпочинково-спортивне, пізнавально-виховне і патріотичне значення, об’єднує людей навколо спільних національних інтересів, навколо палкої любові до рідної держави, зміцнення її незалежності і суверенітету, єдності і територіальної цілісності. Працьовитий і завзятий колектив санаторію надзвичайно уважний і доброзичливий до кожного гостя.

«На жаль, — зауважує директор, — соціально-економічна ситуація у нашій державі досить складна, постійно погіршується матеріальний добробут населення. Це призводить до різкого зменшення туристичного потоку, люди обмежені фінансовими можливостями і хоча санаторій розрахований на цілорічний прийом відвідувачів, ми змушені працювати тільки взимку і влітку. Надіємось, що з часом становище поліпшиться».

Записи гостей у Книзі відгуків переконливо свідчать про хороші спогади від мальовничої Гуцульщини і про високий і комфортний сервіс обслуговування в санаторії. Відвідувачі з Одеси, Києва, Чернівців, Івано-Франківська й з інших регіонів від усієї душі бажають колективу нових трудових досягнень.

Ось що пише член-кореспондент Академії економічних наук України, доктор філософії Олена Віталіївна Апілат: «Для мене і моєї сім’ї «Карпатські зорі», Косів і Карпати — це улюблені місця відпочинку і оздоровлення. Проведені тут дні дають могутній заряд інтелектуальної енергії й фізичного здоров’я. На мій погляд, назва санаторію надзвичайно вдала і романтична, запам’ятовується кожному, хто тут хоч раз побував і якого сюди вабить знову і знову. З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі з доброзичливими і гостинними господарями!».

Іван Гаврилишин,
член Національної спілки журналістів України.

«Гуцульський край», №30, 27.07.2018 року

Facebook коментарі
Share