Кожному мистцю Господь передав надзвичайний дар — здатність запалювати серця людей тим світлом, яке випромінює творіння майстра. Ці промені світла є віддзеркаленням самої душі художника, і саме вони дарують глядачу живі емоції і відчуття причетності до прекрасного.

Такі ліричні роздуми навіюють декоративні композиції, представлені на молодіжній виставці «Світло душі», яка напередодні новорічних свят відкрилася у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Виставковий проект об’єднав молодих авторів з трьох мистецьких навчальних закладів: Косівських училища та інституту прикладного і декоративного мистецтва і Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Шкрібляка. Експонуються твори студентів-дипломників, викладачів та майстрів народного мистецтва на різдвяну тему: рушники, гобелени, панно, різьблені, ковані та керамічні свічники, інкрустовані скриньки та ін. Композиції виконані у найкращих традиціях художніх ремесел Косівщини та Вижниччини.

З нагоди відкриття виставки в музеї відбулася зустріч колег по професії з мистецьких навчальних закладів Києва, Косова та Вижниці. Учасників арт-зустрічі привітала завідувач музею Вікторія Яремин та висловила сподівання, що виставковий проект «Світло душі» стане черговою сходинкою у взаємопідтримці та співпраці двох освітніх центрів — Косова та Вижниці, де популяризують традиції народного декоративно-прикладного мистецтва. Директор Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка Роман Гаврилюк тепло привітав колег та поділився своїм баченням розвитку мистецької та освітньої галузі в Україні. Завідувач музею Вижницького коледжу Ярослава Богдан зазначила важливість спільної виставкової роботи.

Своїми роздумами про спільний виставковий проект «Світло душі» та подальші перспективи співпраці поділилися в. о. директора Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ Роман Стеф’юк та заступник директора з навчальної роботи КІПДМ ЛНАМ — Василь Дутка.

Приємною несподіванкою для учасників зустрічі стала присутність на ній колеги з Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (м.Київ) — Остапа Ковальчука, проректора з наукової роботи академії. Гість з Києва не приховував свого захоплення від виставки та майстерності молодого покоління мистців, яке гідно презентує найкращі традиції народного декоративно-прикладного мистецтва Косівської та Вижницької школи.

Facebook коментарі
Share