Невелике село Шепіт славиться не тільки чудовою природою Прикарпаття і гуцульськими народними традиціями, а й чудовими водоспадами.

Шепотські водоспади відрізняються за розміром і видом. Більшість водоспадів утворилися під час тектонічних зрушень – між швидкими потоками води спостерігаються справжні зломи гірської породи.

Шепотсько-Брустурський Гук

Шепотсько-Брустурський Гук – це один з найбільш мальовничих водоспадів цього регіону, що підкорює своєю первозданністю. Розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області, на південний захід від центральної частини села Шепіт. Висота водоспаду — 8 м. Він утворився в місці, де маловодний потічок (притока Брустурки) майже прямовисно падає зі стрімкої скелі. Водоспад легкодоступний, проте маловідомий.

Узимку під час морозів струмені водоспаду утворюють крижані «сталактити», які роблять його дуже мальовничим. А скеля, на якій утворився водоспад, має цікаву геологічну будову: вона складена частково з дрібноритмічного флішу і частково з пісковиків.

Неподалік розташовані ще два водоспади: Шепітський Гук (заввишки 5 м) і Шепітський Гук малий (заввишки 1,5 м).

Незважаючи на те, що водоспад Шепотсько-Брустурський Гук не може змагатися зі своїми відомими на весь світ конкурентами, він дуже гарний і ним можна милуватися годинами. Помилуватися їх красою приїжджають туристи з усього світу!

Facebook коментарі
Share