Пістинська соляна криниця — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована на території Косівського району Івано-Франківської області, село Пістинь. Площа 0,1 га, статус отриманий у 1996 році. Перебуває у віданні Пістинської сільської ради.

Окріп Пістиня, великі поклади солі були в Косові — соляна баня навіть зображена на гербі міста Косів, а видобуток проходив на місці теперішнього Міського або Банського озера, яке утворилось внаслідок затоплення соляної шахти водами підземної річки.

Знайти пістинську соляну криницю дуже просто. З Косова потрібно їхати до Пістиня і повернути ліворуч в сторону села-курорту Шешори. За поворотом в Шешори потрібно проїхати дорогою лише 300 метрів і повернути праворуч до приватного будинку. Орієнтиром будуть широкі витоки сировиці яскраво білого кольору (через висохлу сіль).

Найкращий спосіб мандрувати до унікальних і цілющих джерел Косівщини — це велосипед! Саме тому всі детальні описи маршрутів до води та gps-треки описані мною в цій статті.

Тарас ПАСИМОК.
Фото Станіслава Михайлюка.

Facebook коментарі
Share