14 жовтня 2015-го в лісі на участку Підбагна у Пістині було гамірно і людно, незважаючи на прохолодну й туманну погоду та дуже вогкий грунт після несподіваного та неочікуваного «щедрого» снігопаду напередодні. Тут урочисто відкрили і освятили «Криївку-музей УПА» на місці сенсаційного віднайдення бідона з добре збереженими документами збройного підпілля Коломийської округи початку 50-х років минулого століття, що сталося навесні цього року.

Ентузіасти-реконструктори під керівництвом лісничого Петра Пліхтяка вирішили не лише відновити повстанський схрон, а й створити тут цілий комплекс як просвітній осередок для проведення уроків з історії, пластових таборів, екскурсій і просто місця відпочинку гостей Гуцульщини, котрі мали б змогу докладно ознайомитися як зі суворим побутом воїнів УПА, так і основними віхами функціонування «армії без держави» − борців за волю України.

В Галичині, в т.ч. й у Косівському районі є вже чимало реконструйованих повстанських бункерів і криївок, але споруджене у Пістині є чимсь унікальним і неповторним. Адже тут не просто відтворено строго секретне підземне сховище українського підпілля, а й фактично висвітлена вся історія УПА на численних добротних банерах великого розміру, оформлених у високохудожньому стилі з використанням оригінальних повстанських світлин, чудом збережених на Косівщині. Одним словом побачити й прочитати є що: хто ще не був – прийдіть і подивіться – не пошкодуєте.

ВелоКосів:

Facebook коментарі
Share