У Косівському районі на Прикарпатті, в оточенні мальовничих гір, охоче зустрічає туристів село Пістинь. Тягнеться воно вздовж звивистої асфальтової дороги, тому їхати сюди власним транспортом — одне задоволення.

Дістатися автобусом також не проблема: рейси з Івано-Франківська рушають щогодини (обирайте автобуси, які їдуть у напрямку Косова або Верховини), з Коломиї — ще частіше.

Церкви Успіння Пресвятої Діви Богородиці

Знайомство з селом можна розпочати з Церкви Успіння Пресвятої Діви Богородиці, — найстарішим храмом Гуцульщини, збудованим на березі річки Пістинька ще у 1600 році! Також біля храму є два каменисті потоки з водоспадами. До церкви веде вузька підвісна кладка, не менш як 20 метрів завдовжки, перекинута високо над водою.

Кладка до церкви

«За місцевою легендою, церкву планували будувати на протилежному березі ріки. Але три ночі підряд невидима сила переносила будівельні матеріали на інший бік — туди, де її, зрештою, і збудували», — переповідає журналіст Тарас Пасимок, місцевий гід та краєзнавець, який розробив і описав близько 400 маршрутів та публікацій для популяризації туризму у Косівському регіоні. За його словами, неподалік церкви є ще й цілюще джерело — Іванкова криничка, вода з якої лікує хвороби очей та шкіри.

Соляна криничка

«Якщо прямувати в сторону села Шешори, то можна дістатися до ще однієї цікавої криниці — соляної, — розповідає краєзнавець. — Орієнтиром будуть висохлі широкі витоки сировиці вздовж дороги яскраво білого кольору. Це — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Пити воду з криниці не рекомендую. Але залийте нею сало в банці і ви скуштуєте Гуцульщину на смак! Законсервоване таким способом сало виходить неймовірно смачним і м’яким».

Водоспади

Далі по курсу — Сріблясті водоспади і мальовниче село Шешори з низкою туристичних об’єктів: криївка УПА, печера Довбуша, полонина Росохата

Криївка УПА Пістинь

Є у Пістині й цікаві атракції для дітей. Наприклад, маєток святого Миколая, який функціонує цілорічно та пропонує дітям не лише зустріч із Чудотворцем та знайомство з його побутом, а і пізнавальні екскурсії та активне дозвілля. Тут є колекція старовинних ялинкових прикрас і листівок (деяким навіть по 100 років), пошта Миколая, кімната природи, магічне» дзеркало…

Маєток Святого Миколая в Пістині

На території — альтанки, гойдалки, будиночки гуцульських ремесл… Ціни: 15 гривень за вхід з однієї людини, 60 гривень — за екскурсійний супровід (з групи до 10 осіб), 150 гривень — за екскурсію еколого-пізнавальними стежками (з групи до 20-ти осіб).

Ще один гарний бонус: біля маєтку Миколая віднедавна функціонує мотузковий парк «Плутанка» з дворівневими перешкодами для дітей і дорослих. Працює по вихідних з 13.00 до 19.00, а у інші дні — за попередньою домовленістю. Ціна — 50–70 гривень (залежно від рівня складності маршруту).

«Єдине, що пораджу батькам: бути пильними та не втрачати дітей із поля зору. Адже через село йде траса Івано-Франківськ — Верховина із дуже жвавим трафіком», — радить Тарас Пасимок.

Таня Кіндюх для газети «Експрес»

 

Також цікаво глянути:

Share